Kup HUAWEI MatePad 11

Kup HUAWEI MatePad 11

cbdforsale travel blog images

travel blog

Huawei MatePad 11 je prvý tablet s operačným systémom HarmonyOS na trhu a je to po dlhej dobe konečne nový tablet od Huawei, ktorý sa predáva aj na Slovensku. A bez ohľadu na to, aký máte vzťah k tejto čínskej spoločnosti, resp. k jej operačnému systému HarmonyOS s aplikačným obchodom AppGallery – tento tablet si zaslúži pozornosť. Kup HUAWEI MatePad 11

Je zrejmé, že aj v prípade MatePadu 11 platí, že nemá Google služby. Pre niekoho to môže byť obmedzujúce, určitej skupine používateľov to vadiť nebude. Ja osobne používam Huawei zariadenia bez Google služieb od ich uvedenia na trhu a počas vyše 1,5 roka som si spravil dobrú predstavu o tom, aké obmedzenia majú a nakoľko ma tieto obmedzenia limitujú.

 
Absencii Google služieb sa budem okrajovo venovať aj v tejto recenzii, avšak začnem zhodnotením dizajnu a hardvéru nového tabletu.

Moderný kus hardvéru
Jednu vec treba MatePadu 11 uznať. Je to výborný kus hardvéru, ktorý v sebe kombinuje moderný dizajn a výkonné komponenty a vo svojej cene nemá aktuálne konkurenciu. Za 450 eur dnes výkonnejší a modernejší tablet jednoducho nekúpite a to je objektívny fakt.

MatePad 11 má 10,95-palcový IPS displej s rozlíšením 2560 × 1600 pixelov. Pomer strán je 16:10 a obnovovacia frekvencia je 120 Hz. Rámiky okolo displeja majú hrúbku iba 7 mm po všetkých štyroch stranách, čo považujem v segmente tabletov za výbornú hodnotu.

Tablet je vďaka tomu pomerne kompaktný a to aj napriek 11-palcovému displeju, ktorý ponúka. Jeho rozmery sú 253,8 × 165,3 × 7,3 mm, hmotnosť je 485 gramov. Telo je z plastu – osobne mi to však neprekážalo, keďže použitý materiál nepôsobí lacným dojmom.

Displej a reprodukcia zvuku sú na vysokej úrovni
Kvalita displeja ma príjemne potešila, MatePad 11 môže aj napriek IPS displeju konkurovať aj niektorým konkurenčným tabletom s AMOLED displejom.

Huawei MatePad 11 som testoval spoločne s tabletom Lenovo Tab P11 Pro s AMOLED displejom a pri sledovaní videa som sa viacerých okoloidúcich pýtal, ktorý displej sa im páči viac. Model od Huawei pútal jednoznačne väčšiu pozornosť a tablet od Lenova získal plusové body najmä pri zobrazovaní tmavých scén – v tomto smere sú však AMOLED displeje technologicky vyspelejšie.

MatePad 11 obsahuje štvoricu reproduktorov, ktoré reprodukujú jasný, hlasný a kvalitný zvuk. Ich kvalitu oceníte pri sledovaní videa a tiež aj pri počúvaní hudby, takže z hľadiska multimediálneho využitia môžem tento tablet odporučiť. Jeho audiovizuálny základ je na vysokej úrovni a v tejto cene pravdepodobne nenájdete atraktívnejší tablet – určite nie v kombinácii s takto vysokým výkonom a ostatnými modernými technológiami.

Jeden hlúpy nedostatok
Aby som len nechválil – MatePad 11 má jeden pre mňa nepochopiteľný nedostatok. Senzor okolitého osvetlenia je umiestnený v ľavom rámiku (ak držíte tablet v režime na šírku), cca v jeho strede a to tak, že som si ho vždy prekrýval, keď som tablet držal v ľavej ruke alebo v oboch rukách.

Tablet v takomto prípade začal znižovať úroveň jasu na minimum, čím sa výrazne zhoršila čitateľnosť displeja. Riešením bolo vypnutie automatického jasu. Priznám sa, že ma to prekvapilo, nakoľko som sa s podobným problémom ešte nestretol a sám som zvedavý, koľko používateľov bude mať rovnaký zážitok – možnože je chyba vo mne a tablet zle držím.

Bez mobilnej konektivity
MatePad 11 využíva procesor Snapdragon 865 v kombinácii so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. K dispozícii je slot na microSD karty. Batéria má kapacitu 7250 mAh s podporou rýchleho 22,5 W nabíjania. K dispozícii je Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1.

Budem sa opakovať, ale ide túto výbavu považujem za atraktívnu vzhľadom k cene a to s prihliadnutím na výkon, úložisko a takisto bezdrôtovú konektivitu. Prekvapilo ma však, že tablet je v predaji iba vo Wi-Fi verzii. LTE model nie je k dispozícii a to ani vo svete.

Výdrž batérie odhadujem na úrovni 5,5 hodiny sledovania videa pri maximálnom nastavení jasu, resp. 10 až 15 hodín bežného používania pri strednom a nižšom nastavení jasu. Poteší rýchle nabíjanie, ktoré nabije tablet v priebehu 2 až 2,5 hodiny.

Obchod AppGallery som rozšíril pomocou Aurora Store
Operačný systém HarmonyOS 2.0 ponúka podobný používateľský zážitok ako zariadenia so systémom Android. Nie je to náhoda, HarmonyOS vychádza z projektu Android Open Source. V praxi to znamená, že s jeho ovládaním nebudete mať žiadne problémy a takmer všetky prvky vám budú pripadať známe.

HarmonyOS 2.0 využíva aplikačný obchod AppGallery. Huawei dlhodobo pracuje na jeho zlepšovaní a počas 1,5 roka priniesol do svojho obchodu viacero kvalitných aplikácií, resp. zjednodušil proces inštalácie dôležitých aplikácií, ktoré zatiaľ v AppGallery nie sú. Osobne však preferujem inštaláciu obchodu Aurora Store – je to neoficiálny klient pre Google Play Store, z ktorého si sťahujem všetky potrebné aplikácie, ktoré zatiaľ nie sú v AppGallery.

Takýmto spôsobom som si do MatePadu 11 stiahol aj Netflix a príjemne ma potešilo, že túto streamovaciu službu môžem na tablete od Huawei sledovať v HD rozlíšení a s podporou offline režimu. Výrazne to zvyšuje využiteľnosť MatePadu z hľadiska multimediálneho zariadenia na cesty.


Add cbdforsale to your subscriptions feed

cbdforsale travel blog imagesLeave a Comment:

Or Sign Up To Leave A Comment

To notify a previous commenter, mention their user name: @peter or @peter-smith if there are spaces.


Create Your Free Travel Blog

Join others and Track That Travel

Track That Travel

travel blog, free travel blog travel blog, free travel blog travel blog, free travel blog

® 2018 Track That Travel